Yonne, gelegen in het noorden van de Bourgogne, is een verrassende bestemming vol charme, natuurpracht en rijke geschiedenis. Dit schilderachtige departement staat vooral bekend om zijn glooiende wijngaarden, kabbelende rivieren en sfeervolle middeleeuwse stadjes. Hier proef je het échte Frankrijk.
Eén van de absolute toppers is de bruisende en gezellige stad Auxerre, met haar prachtig bewaarde historische centrum, gotische kathedralen en kleurrijke vakwerkhuizen. Slenter door de oude straatjes en waan je in een levend geschiedenisboek. Dit is ook het gebied waar de wereldberoemde goudgele Chabliswijnen vandaan komen.
Ook Vézelay mag je niet missen: dit UNESCO-werelderfgoedstadje is een pelgrimsoord met een indrukwekkende basiliek, schitterend gelegen op een heuvel met uitzicht over de Morvan.
Liefhebbers van natuur kunnen hun hart ophalen in de Vallée de la Cure en langs het Canal de Bourgogne, waar je kunt wandelen, fietsen of varen in een vredig landschap van bossen en wijngaarden. De grotten van Arcy-sur-Cure, met hun prehistorische rotstekeningen, bieden een fascinerend inkijkje in de oertijd.
Yonne heeft ook een indrukwekkende geschiedenis: van Romeinse nederzettingen tot de strategische rol die het speelde in de Middeleeuwen; kastelen, abdijen en ruïnes zijn stille getuigen van dit rijke verleden.
Kortom, Yonne is een streek waar natuur, cultuur en geschiedenis hand in hand gaan. Een ideale bestemming voor wie op zoek is naar rust, schoonheid en Franse authenticiteit.
Als je met de auto op vakantie naar Yonne wilt dan is het vanaf de Nederlands-/Belgische grens ongeveer 4 uur rijden. Afhankelijk van de route die je neemt is de afstand circa 300 kilometer.

NL-GESPROKEN ACCOMMODATIES
IN HET DEPARTEMENT
YONNE
(Regio Bourgogne)
LE REPOS COQUELICOT
B&B “Le Repos Coquelicot” ligt in de piepkleine deelgemeente Vaudonjon, op tien autominuten van het stadje Vézelay en op circa 30 kilometer van het middeleeuwse Auxerre, de hoofdstad van het departement Yonne. Bosrijke omgeving, afgewisseld met weidse graanvelden. De streek is ook bekend om zijn fruit- en groententeelt.
Bij uitstek geschikt voor wandelen, mountainbiken, kajakken en paardrijden.
De kamers van deze sfeervolle Chambres d’Hôtes beschikken over eigen sanitair. Table d’Hôtes is mogelijk.
Gratis WiFi. Optioneel: Professionele massage. Huisdieren zijn niet toegestaan.
Aantal gastenkamers: 3
Vlaamse eigenaren: Luc & AnneMarie De Decker
REISADVIES UPDATE
Check HIER voor vertrek
alle risico’s en andere
belangrijke informatie in
het reisadvies van het
Ministerie van Buitenlandse
Zaken.
Chateau De La Resle
Acc.-type: Bed&Breakfast
Montigny la Resle (kaart)
Dep.: Yonne
Kamers: 6
Ned. eig.: Johan Bouman
& Pieter Franssens
Meer info >>
La Cour des Délices
Acc.-type: Bed&Breakfast
Gigny (kaart)
Dep.: Yonne
Kamers: 3 (x 2 pers)
Ned. eig.: Ariane Mellink
Meer info >>
Chenevières d’en Haut
Acc.-type: Bed&Breakfast
Grimault (kaart)
Dep.: Yonne
Kamers: 2 (x 1-3 pers)
Belgische eig.: Patricia &
Richard Debaty
Meer info >>
Manoir des Arts
Acc.-type: Bed&Breakfast
Villeblevin (kaart)
Dep.: Yonne
Kamers: 6 (x 1-6 pers)
Ned. eig.: Kees Wieringa &
Moos d’Herripon
Meer info >>
Chez Séverine & Edward
Acc.-type: Bed&Breakfast
Sainte-Vertu (kaart)
Dep.: Yonne
Kamers: 4
Vlaams-/Franse eig.: Ed-
ward & Severine